Już wkrótce XXIV Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

Po raz kolejny najaktywniejsze, organizacje pozarządowe z Pomorza zostaną nagrodzone za swoją działalność. W najbliższy piątek 14 grudnia 2018 roku, o godz. 17.30 w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się XXIV Gala Nagród Bursztynowego Mieczyka.

Seminarium - Podsumowanie działań na rzecz integracji imigrantów w 2018 roku [ZDJĘCIA I MATERIAŁY DO POBRANIA]

Wyzwania stojące przed jednostkami samorządu terytorialnego wynikające z imigracji ekonomicznej były głównym tematem spotkania, które odbyło się w piątek 7 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Otwarty konkurs ofert dla NGO „Rozwój kultury w województwie pomorskim"

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert pod nazwą: „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2019"

Gala Wolontariatu powiatu tczewskiego

Uroczyście, w pięknej scenerii Zamku w Gniewie 4 grudnia odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu 2018 (powiatu tczewskiego). Inicjatorem i organizatorem konkursu oraz gali była Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego

O edukacji dorosłych jako narzędziu włączenia społecznego – wkrótce konferencja w Gdyni

Zbliża się międzynarodowa konferencja pt. „Wyjście z cienia. Edukacja dorosłych jako narzędzie do włączenia społecznego". Wydarzenie odbędzie w dniach od 28 do 29 listopada w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Wśród organizatorów konferencji są m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni oraz Stowarzyszenie Solidarni Plus z Wandzina.

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowych

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur na członków komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert w 2019 roku.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert dla NGO

Konkurs dotyczył realizacji zadania Województwa Pomorskiego w dziedzinie edukacji w zakresie wspierania rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich służących budowaniu tożsamości regionalnej i lokalnej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z udzieleniem dotacji z budżetu województwa pomorskiego na rok 2018

Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019 [MATERIAŁY DO POBRANIA]

Podczas 50. sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 15 października 2018 roku radni jednogłośnie przyjęli Uchwałę Nr 555/L/18 w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019.

Wizja i Wrażliwość. Wkrótce 7. Forum Inicjowania Rozwoju!

Już 25 października, w gdańskim Centrum Hewelianum (Wozownia Gdańska) odbędzie się największe na Pomorzu spotkanie biznesu, organizacji pozarządowych, nauki i samorządu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są hasła WIZJA I WRAŻLIWOŚĆ. Forum jest również formą włączenia się pomorskich organizacji pozarządowych, firm i instytucji w realizację Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2020.