Zlecenie NGO realizacji zadań z zakresu edukacji na rok 2017

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął Uchwałę Nr 344/222/17 w sprawie zlecenia organizacjom pozarządowym realizacji zadania publicznego województwa pomorskiego z zakresu edukacji wraz z udzieleniem dotacji z budżetu województwa na rok 2017.

POŻYCZKA DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Samorząd Województwa Pomorskiego przedstawia ofertę Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o. dla NGO. Fundusz jest wsparciem dla mikro i małych przedsiębiorców, może udzielać pomocy finansowej na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe.

Weź udział w sztafecie od Pucka po Gdańsk!

Już 2 kwietnia 2017 roku na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk będą mogły pokazać solidarność z osobami u kresu życia

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań Województwa Pomorskiego w roku 2017 w zakresie pomocy społecznej - inspirowanie i promowanie nowych rozwiązań o charakterze ponadlokalnym - aktualizacja

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert w sferze zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego z zakresu „Pomoc społeczna – inspirowanie i promowanie nowych rozwiązań o charakterze ponadlokalnym". Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych

Wsparcie młodzieży uzdolnionej sportowo

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert pod nazwą: "Wspieranie realizacji programów szkoleniowych dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie pomorskim w roku 2017„"

100 000 zł od Kulczyk Foundation: zostały tylko trzy tygodnie, by wziąć udział w konkursie

Konkurs dedykowany jest organizacjom pozarządowym, przedsiębiorstwom społecznym, spółdzielniom, instytucjom kultury i jednostkom samorządu terytorialnego. W pierwszej w tym roku edycji (ta jest druga) granty po 25 000 zł otrzymały cztery organizacje.

Program współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z NGO's na rok 2017

28 listopada 2016 roku, Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego przyjeli Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na nadchodzący rok.

Spotkanie dotyczące elektronicznego naboru wniosków konkursowych

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne pt. „Otwarte konkursy ofert - elektroniczny nabór wniosków konkursowych" które odbędzie się, 7 grudnia 2016 roku, o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Szkolenie dla NGO

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na spotkanie edukacyjne na temat tworzenia kampanii społecznych i wykorzystywania bezpłatnego czasu antenowego w publicznych mediach.

Nagroda Bursztynowy Katamaran

Już po raz piaty Pomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego wraz z Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w konkursie, którego adresatami są jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe.

I Lokalne Forum Międzysektorowe

Forum Inicjowania Rozwoju "UP Foundation" i Stowarzyszenie "EDUQ" mają zaszczyt zaprosić na I Lokalne Forum Międzysektorowe, które odbędzie się 28.10.2016r. w Lęborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Rusza III edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju 2016

Jeśli masz pomysł na rozwój, zmianę w swoim otoczeniu i masz partnerów, którzy chcą razem z Tobą wcielić pomysł w życie, zawalcz o Grant FIR. Wysokość grantów to aż 25.000 PLN. Tegoroczna, łączna pula środków przeznaczona na ten konkurs to 150.000 PLN.

Zgłoszania kandydatów do komisji konkursowych na rok 2017

Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowych na rok 2017. Nabór na członków komisji konkursowych odbywa się na załączonym formularzu w terminie od 19.10 do 08.11 br..

Święto organizacji pozarządowych w Sopocie

Tradycyjnie, w drugą sobotę września na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo swoją działalność zaprezentują organizacje pozarządowe. 14-ta edycja festynu zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W sobotę,10 września, w godz. 11.30-15.00 będzie można poznać ofertę blisko 60 organizacji.

Dzień Weterana

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska oraz Prezydium Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego w dniu 3 września o godz. 17:00 odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Weterana.

36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność"

W Gdańsku 31 sierpnia 2016 roku odbyły się obchody rocznicy Porozumień Sierpniowych

Bezpłatne szkolenie - "Jaki wpływ ma Twój głos?

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu w ramach akcji "Masz Głos". Szkolenie odbędzie się 20.09.2016 r. w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej.

Dzień Internowanego

14 sierpnia br. w Strzebielinku, po raz pierwszy w historii odbyły się obchody Dnia Internowanego.

Święto Wojska Polskiego i 96 Rocznica Bitwy Warszawskiej

Obchody w Gdańsku odbyły się 12.08.2016 r. Organizatorami uroczystości byli: Dowódca Garnizonu Gdańsk oraz Prezydent Miasta Gdańsk, Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego a także Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.

Konsultacje Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe do konsultacji projektu programu współpracy na rok 2017.

Uroczystości 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2016 r. na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku odbyły się uroczystości z okazji 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamięć powstańców uczcili przedstawiciele Rady Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego.

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2016

Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji i instytucji non-profit do Brukseli.

12 milionów złotych dla pomorskich organizacji pozarządowych

Ponad 12 milionów złotych unijnego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przeznaczonych zostanie na wsparcie 13 projektów mających na celu aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców Pomorza.

Na dobry początek!: Konkurs grantowy Fundacji BGK

Fundacja BGK zaprasza do składania wniosków w 9. edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!" – do wygrania jest aż 450 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2-8 lat.

Pomorskie Forum Pełnomocników ds. organizacji pozarządowych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, zapraszają na Forum dla Pełnomocników "Możliwości dla organizacji pozarządowych w ramach RPO WP", które odbędzie się 22 czerwca br. w Gdańsku.

Staż za granicą - oferta dla JST i NGO

Uprzejmie informujemy o możliwości wzięcia udziału w projekcie pn. „Polityki publiczne europejskiej jakości" w ramach którego odbędą się pięciodniowe bezpłatne wyjazdy dla przedstawicieli jednostek samorządu lokalnego oraz organizacji pozarządowych na staż za granicą.

VII Posiedzenie Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

W ostatni wtorek 19 kwietnia 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, odbyło się kolejne posiedzenie Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Tematem obrad były między innymi zbliżające się wybory do Rady.

Bezpłatne porady medyczne dla Kombatantów i ich rodzin

Już wkrótce Kombatanci i ich rodziny, oraz wszyscy zainteresowani seniorzy będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych porad medycznych. Możliwość ta dostępna będzie w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, podczas dwóch nadchodzących wydarzeń:

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku z zakresu edukacji

Zarząd Województwa Pomorskiego wskazał podmioty uprawnione do realizacji zadań publicznych i otrzymania dotacji z budżetu Województwa Pomorskiego.

Program grantowy "Decydujesz,pomagamy"

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" ogłasza nabór do pierws zej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy".

Wyniki konkursu ofert - Przeciwdziałanie uzależnienom i patologiom społecznym

Zarząd Województwa Pomorskiego 15 marca przyjął Uchwałę w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patolgiom społecznym

II Posiedzenie Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego

9 marca 2016r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego miało miejsce kolejne posiedzenie Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego.

Badanie dotyczące funkcjonowania konsultacji społecznych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej realizuje badanie „Ocena funkcjonowania mechanizmu konsultacji społecznych w Urzędzie Marszałkowskim". Badanie skierowane jest do pomorskich organizacji pozarządowych. Głównym celem jest poznanie opinii pomorskich NGO na temat sposobu realizacji konsultacji społecznych w UMWP.

Działacze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej odznaczeni medalami „Obrońca Ojczyzny 1939-45”

12 lutego 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Sopocie (Sala Herbowa) odbyło się spotkanie z Sopockim Kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Podziel się jednym procentem podatku. Pomnożony przez miliony podatników daje pokaźną sumę

Do 30 kwietnia br. składamy zeznania podatkowe za 2017 rok. Wszyscy podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, wspierając w ten sposób jej działania

Kombatanci na Spotkaniu Wigilijnym w Warszawie

Delegacja Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego wzięła udział w uroczystym Spotkaniu Wigilijnym, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Poznaliśmy finalistów II edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju

Podczas IV edycji FORUM INICJOWANIA ROZWOJU na Stadionie Energa Gdańsk w dniu 2 grudnia br. zostały wręczone nagrody zwycięzcom II edycji Funduszu Grantowego FIR.

Wyróżnienie dla Najlepszej Pomorskiej Praktyki Międzysektorowej 2015

Podczas uroczystej Gali Laureatów Konkursu Firma Zaangażowana Społecznie Pomorskiego Sektora MSP, oprócz trójmiejskich firm, które mogą się pochwalić najciekawszymi projektami CSR, została dodatkowo nagrodzona jeszcze jedna wyjątkowa inicjatywa.

Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi

Podczas XV sesji Sejmiku Województwa radni przyjęli uchwały ws. Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2016 i ws. Wieloletniego Programu Współpracy na lata 2016-2020.

Ruszyła II edycja Konkursu Firma Zaangażowana Społecznie Pomorskiego Sektora MSP!

Już po raz drugi startuje konkurs dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom prowadzącym działalność na terenie województwa pomorskiego. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych i najlepiej wdrożonych Praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), zrealizowanych w obszarze zaangażowania społecznego przez mikro, małe lub średnie firmy z województwa pomorskiego. Patronat honorowy nad Konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk. Organizatorami Konkursu są: Forum Inicjowania Rozwoju, Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, 2Pi Group, Multistudio, Studio 102. Partnerem strategicznym Konkursu jest Grupa LOTOS S.A.

Nabór wniosków w konkursie o nagrodę Bursztynowego Mieczyka przedłużony

Z uwagi na ogromne zainteresowanie udziałem w konkursie, Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego zdecydowała o przedłużeniu terminu naboru wniosków nominacyjnych do dn. 13 listopada br. włącznie.

XXI Edycja Konkursu Nagroda Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka zaprasza do udziału w XXI edycji Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, ufundowanej przez Wojewodę Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dla najlepiej działających organizacji pozarządowych w obszarze polityki społecznej i ochrony środowiska z terenu naszego województwa.
— 50 Pozycji na stronę
Wyświetlanie 201 - 250 z 281 rezultatów.