"POMORSKIE DLA SENIORÓW"
W Redzie uhonorowano Piotra Biedronia – Laureata Konkursu Pomorskie dla Seniorów w kategorii Przyjaciel Seniorów

W Redzie uhonorowano Piotra Biedronia - Laureata Konkursu Pomorskie dla Seniorów w kategorii Przyjaciel Seniorów.

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania. Fot. Michał Kaczmarek
09.06.2024
Barbara Bałka
Barbara
Bałka
AUTOR
Barbara Bałka
Barbara
Bałka
09.06.2024

W niedzielę 9 czerwca w Redzkiej Fabryce Kultury Iwona Mielewczyk - Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego wręczyła Piotrowi Biedroniowi nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów” w kategorii Przyjaciel Seniorów w powiecie wejherowskim.

Informacje o zgłaszającym: 

jednostka samorządu terytorialnego, z terenu województwa pomorskiego – Fabryka Kultury w Redzie, Monika Kolak – Kierownik ds. kultury Fabryki Kultury

Informacja o laureacie:

Do Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów” w kategorii Przyjaciel Seniora zgłaszamy Piotra Biedronia aktora młodego pokolenia. Jest wspaniałym człowiekiem i przyjacielem seniorów.

Profesjonalista na każdym etapie swoich działań aktywizujących osoby starsze. Doskonale harmonizuje talenty i  potencjał wszystkich uczestników grupy teatralnej, dzięki czemu powstają wartościowe spektakle. Pokazuje seniorom tajemniczy świat teatru. Jak cieszyć się życiem będąc na emeryturze i spełniać swoje niespełnione marzenia teatralne. Pokazuje, jak przeciwdziałać negatywnemu wizerunkowi osób starszych. Na cotygodniowe spotkania grupa teatralna „REDA” czeka z niecierpliwością.

Przez sześć lat współpracy zrealizował spektakle dla dzieci i dorosłych, które gromadzą społeczność redzką i nie tylko od przedszkoli po seniorów. Grupa jest międzypokoleniowa. Nie wyklucza nikogo, tych najstarszych, 80+ i młodszych 40+, czy słabszych po różnych przejściach zdrowotnych. Obecnie przygotowywany spektakl nosi tytuł „Dom Burzliwej Starości” część II. Grupa teatralne „REDA” pokazuje w nim jak ludzie starsi, wypchnięci na margines społeczny próbują pokazać światu jak wielki potencjał, drzemie w każdym z nich i jak wiele jeszcze można zdziałać w jesieni życia. Obok profesjonalizmu wyróżniają go wysoko rozwinięte kompetencje miękkie. Do każdego człowieka zwraca się zawsze z ogromną życzliwością, szacunkiem i empatią.

Nawet w  stresujących momentach potrafi zachować klasę i zimną krew. Ponadto ma niebanalne poczucie humoru i żartem potrafi w mgnieniu oka rozweselić wszystkich i zgasić nerwowe sytuacje. Niejednokrotnie poświęca swój prywatny czas dla nas seniorów. A to wszystko za sprawą naszego młodego przyjaciela Piotra Biedronia aktora Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Podsumowując Piotr Biedroń to nie tylko świetny bardzo utalentowany aktor i reżyser, ale przede wszystkim wartościowy człowiek. Piotr Biedroń jest wspaniałym człowiekiem i przyjacielem seniorów.

Jak mało kto zasługuje na określenie „Przyjaciel Seniorów”.

Nagrody

Nagrodami przewidzianymi w konkursie są kosz z produktami regionalnymi, dyplom oraz grafika z widokiem Gdańska

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz nominowanym w Konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów”

Zdjęcia: Michał Kaczmarek

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk