Seniorze, czujesz się samotny? Potrzebujesz rozmowy lub pomocy? Zadzwoń na specjalny telefon

Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił specjalny telefon, gdzie seniorzy mogą uzyskać niezbędną pomoc czy informacje. Codziennie od 8:00 do 22:00 pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej czekają pod numerem telefonu 58 326-87-34.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej utworzył CENTRUM INFORMACJI DLA SENIORÓW www.abcsenior.pl [KORONAWIRUS]

Baza nieodpłatnej i bezpiecznej pomocy w czasie pandemii koronawirusa oferuje kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom w tym wyjątkowo trudnym okresie.

Porady dla seniorów na czas koronawirusa [INFORMACJA]

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo podjęte zostały działania w celu ich ochrony. Jednocześnie pojawiło się wiele pytań i wątpliwości związane m.in. z realizacją programu „Senior+", a także z profilaktyką i wsparciem osób starszych. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Jednocześnie ostrzegamy przed oszustami, którzy wykorzystują obecną sytuację do łatwego zarobku.

Rozstrzygnięcie konkursu ofert dotyczącego działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym [OGŁOSZENIE]

Zarząd Województwa Pomorskiego 10 marca 2020 roku rozstrzygnął otwarty konkurs ofert pod nazwą "Upowszechnianie i promowanie polityki senioralnej oraz działalności seniorów" w roku 2020.

Zaproszenie na VIII spotkanie Pomorskiego Forum Rad Seniorów [ODWOŁANE]

Zapraszamy na VIII spotkanie Pomorskiego Forum Rad Seniorów 23 marca 2020r. w godz. 11:00 - 14:00 w sali im. L. Bądkowskiego UMWP