O możliwościach finansowania projektów senioralnych w Kościerzynie i Czarnem

Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz finansowanie aktywności seniorów ze środków Samorządu Województwa były głównymi tematami spotkań, które w ostatnich dniach odbyły się w Kościerzynie (6.11) oraz w Czarnem (9.11).

Opieka wytchnieniowa w Trójmieście

Opiekunowie seniorów, dzieci i osób z niepełnosprawnościami z Trójmiasta mogą skorzystać ze wsparcia wytchnieniowego przygotowanego przez samorządy. W artykule zaprezentowane zostały najważniejsze informacje dla osób chcących skorzystać z tego typu wsparcia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Pomorska Rady ds. Polityki Senioralnej obradowała po raz piąty

W środę 10 października, w sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku, odbyło się V posiedzenie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej. W porządku obrad znalazło się 5 tematów głównych oraz sprawy bieżące dotyczące działalności rady oraz Samorządu województwa.

Nagroda w konkursie „Pomorskie dla Seniora” dla laureatów z powiatu lęborskiego

Za nami ostatnia w tym roku uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Pomorskie dla Seniora". W czwartek 11 października w restauracji Hotelu Wodnik w Łebie, podczas miejskich uroczystości z okazji Dnia Seniora uhonorowano laureatów w kategoriach: „Zwyczajny-Niezwyczajny Senior" oraz „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów".

Wręczenie nagrody w konkursie „Pomorskie dla Seniora” oraz otwarcie Klubu Senior+ w Kolbudach

W poniedziałek 8 października, w Pomieszczeniu Sołeckim w Kolbudach odbyła się uroczystość wręczenia nagrody „Pomorskie dla Seniora" w kategorii „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów", oraz otwarcia Klubu Senior+, podczas której wręczona została nagroda