Już 8 czerwca odbędzie się IX spotkanie Pomorskiego Forum Rad Seniorów - zaproszenie [INFORMACJA]

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX spotkaniu Pomorskiego Forum Rad Seniorów, które odbędzie się 8 czerwca 2022r. w godzinach 11:00 - 14:00 w Sali im. L. Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana rejestracja.

Znamy Laureatów Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniorów" w roku 2022

W poniedziałek 16 maja obradowała Kapituła Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów", którą stanowili członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Kapituła zadecydowała o przyznaniu nagród 35 laureatom: piętnastu osobom w kategorii Zwyczajny-Niezwyczajny Senior / Zwyczajna-Niezwyczajna Seniorka, pięciu pracodawcom w kategorii Pracodawca przyjazny Seniorom oraz piętnastu osobom i organizacjom w kategorii Przyjaciel / Przyjaciółka Seniorów.

Piąte spotkanie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej – 16 maja 2022r.

Członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej (kadencja 2021-2025) spotkali się 16 maja 2022 r. Obrady poprowadziła Przewodnicząca Rady – Agnieszka Kapała-Sokalska, Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

15-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czersku.

W sobotę 30 kwietnia 2022 w Czersku odbyła się uroczystość 15-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W imieniu Mieczysława Struka - Marszałka Województwa Pomorskiego podziękowania dla Pani Danieli Łobockiej - Rektor UTW za zaangażowanie w działania na rzecz edukacji i aktywności społecznej osób starszych wręczyła Barbara Bałka – Pełnomocnik Marszałka ds. Polityki Senioralnej.

Ukazał się nowy informator "Zawsze Senior" [DO POBRANIA]

W piątek, 22 kwietnia 2022 r. opublikowano nowy informator "Zawsze Senior", stanowiący wkładkę do tygodnika "Zawsze Pomorze". Gorąco zachęcamy do lektury.