powiat kartuski samorządem przyjaznym seniorom

Podczas „Targów Organizacji Pozarządowych Powiatu Karuskiego" odbywających się w Chmielnie, 6 września 2019 r. nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora" w kategorii Samorząd przyjazny Seniorom otrzymał powiat kartuski.

Festiwal seniorów po raz drugi, czyli jak znaleźć pracę i dobrze się bawić

Już 8 października na AmberExpo odbędzie się druga edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Ubiegłoroczne wydarzenie przyciągnęło kilka tysięcy osób powyżej 60. roku życia udowadniając, że po przejściu na emeryturę wciąż można aktywnie działać w wymiarze zawodowym, społecznym i kulturalnym. Podobnie jak za pierwszym razem, także teraz na seniorów czekać będą oferty zatrudnienia, bezpłatne badania medyczne, pokazy mody, a także spotkania z gwiazdami kina oraz koncert muzyczny.

W województwie pomorskich działa ponad 40 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wkrótce po raz pierwszy w urzędzie marszałkowskim odbędzie spotkanie przedstawicieli pomorskich UTW [ZAPROSZENIE]

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zaprasza na inaugurację Pomorskiego Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które odbędzie już wkrótce w urzędzie marszałkowskim w Gdańsku.

X Jubileuszowe spotkanie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej

W piątek, 13 września 2019 roku w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku, odbyło się X jubileuszowe posiedzenie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej.

powiat tczewski - laureaci konkursu "Pomorskie dla Seniora" w Gniewie

16 września 2019 na Zamku w Gniewie podczas uroczystości 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku wicemarszałek Ryszard Świlski wręczył nagrody dla laureatów z powiatu tczewskiego