Bezpłatna konferencja dla seniorów w Kartuzach. Dyskusje o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz aktywności fizycznej i umysłowej

W czwartek, 11 kwietnia odbędzie się darmowa konferencja dla seniorów w Kartuzach. Prelegenci mówić będą o bezpieczeństwie, sprawności fizycznej i umysłowej, zdrowiu oraz aspektów prawnych, które dotyczą osób w dojrzałym wieku. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, wystarczy zapisać się na wydarzenie, dzwoniąc pod numer 502 499 058.

Zmiany w konkursie „Pomorskie dla Seniora”. Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej spotkała się po raz siódmy.

W środę 13 marca w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Spotkanie miało charakter roboczy, głównym tematem było natomiast omówienie regulaminu konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora".

Seniorzy chcą wrócić do pracy. Chętnym pomoże pilotaż [ARTYKUŁ ZE STRONY GDANSK.PL]

Gdański Urząd Pracy startuje z nowym projektem pilotażowym adresowanym do seniorów. Program ma im pomóc w znalezieniu zatrudnienia na pół etatu. Dojrzali gdańszczanie mogą liczyć nie tylko na sprawdzone oferty od pracodawców, dostosowane do ich potrzeb i możliwości, ale i profesjonalne wsparcie doradcze oraz szkoleniowe, a także atrakcyjne bonusy i darmową komunikację miejską.

Odważni i z pasją. Seniorzy mogą zdobyć nawet 15 tys. zł na współpracę międzypokoleniową

Jak nawiązać relacje między mieszkańcami? Jeśli masz pomysł na lokalny projekt społeczny, weź udział konkursie.

Pomogą seniorom i osobom z niepełnosprawnościami w rozliczeniu PIT!

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku zaprasza 12 marca na specjalny dyżur skierowany do osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami podczas, którego specjaliści pomogą w rozliczeniu rocznym zeznania podatkowego PIT za rok 2018. Podczas spotkania promowana będzie usługa Twój e-PIT.