Malbork. "Strefa Seniora" podczas IV Wiosennych Dni Seniora. Nagrody dla laureatów konkursu "Pomorskie dla Seniora" i cenne porady [źródło: DZIENNIK BAŁTYCKI]

Tego, jak ważna jest aktywność w życiu seniora, jak ustrzec się przed oszustami i jak zapisać spadek, mogli się dowiedzieć uczestnicy środowej konferencji "Strefa Seniora" zorganizowanej w Szkole Łacińskiej w Malborku przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i redakcję "Dziennika Bałtyckiego". Była to część trwających IV Wiosennych Dni Seniora, których organizatorami są Malborska Rada Seniorów i Urząd Miasta Malborka.

Praca szuka człowieka! Trwa nabór do zespołu ds. polityki senioralnej

Interesujesz się tematyką senioralną? Dołącz do nas! Do 28 maja trwa nabór na stanowisko na stanowisko pracy od Podinspektora do Głównego Specjalisty w zespole ds. polityki senioralnej. Poniżej szczegóły dotyczące wymagań.

Wiadomo już kto w tym roku zostanie Zwyczajnym-Niezwyczajnym Seniorem a kto Przyjacielem Seniora oraz która gmina lub powiat będzie mógł pochwalić się mianem Samorząd Przyjazny Seniorom! [POMORSKIE DLA SENIORA]

W poniedziałek 13 maja obradowała Kapituła w konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora", którą stanowili członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Kapituła zadecydowała o przyznaniu nagrody dwunastu osobom w kategorii Zwyczajny-Niezwyczajny Senior, jedenastu samorządom w kategorii Samorząd Przyjazny Seniorom. Przyznano również nagrody w nowej kategorii w konkursie – Przyjaciel Seniora, którą wyróżniono trzynaście osób i organizacji. Poniżej publikujemy pełną listę nagrodzonych.

Bezpłatna konferencja dla seniorów w Kartuzach. Dyskusje o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz aktywności fizycznej i umysłowej

W czwartek, 11 kwietnia odbędzie się darmowa konferencja dla seniorów w Kartuzach. Prelegenci mówić będą o bezpieczeństwie, sprawności fizycznej i umysłowej, zdrowiu oraz aspektów prawnych, które dotyczą osób w dojrzałym wieku. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, wystarczy zapisać się na wydarzenie, dzwoniąc pod numer 502 499 058.

Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora”

Zarząd Województwa Pomorskiego 26 marca 2019r. podjął uchwałę nr 273/33/19 w sprawie ogłoszenia Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora". Celem Konkursu jest wyróżnienie Seniora, Samorządu, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego.