Praca szuka człowieka! Trwa nabór do zespołu ds. polityki senioralnej

Interesujesz się tematyką senioralną? Dołącz do nas! Do 28 maja trwa nabór na stanowisko na stanowisko pracy od Podinspektora do Głównego Specjalisty w zespole ds. polityki senioralnej. Poniżej szczegóły dotyczące wymagań.

Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora”

Zarząd Województwa Pomorskiego 26 marca 2019r. podjął uchwałę nr 273/33/19 w sprawie ogłoszenia Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora". Celem Konkursu jest wyróżnienie Seniora, Samorządu, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego.

Bezpłatna konferencja dla seniorów w Kartuzach. Dyskusje o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz aktywności fizycznej i umysłowej

W czwartek, 11 kwietnia odbędzie się darmowa konferencja dla seniorów w Kartuzach. Prelegenci mówić będą o bezpieczeństwie, sprawności fizycznej i umysłowej, zdrowiu oraz aspektów prawnych, które dotyczą osób w dojrzałym wieku. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, wystarczy zapisać się na wydarzenie, dzwoniąc pod numer 502 499 058.

Zmiany w konkursie „Pomorskie dla Seniora”. Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej spotkała się po raz siódmy.

W środę 13 marca w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Spotkanie miało charakter roboczy, głównym tematem było natomiast omówienie regulaminu konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora".

Seniorzy chcą wrócić do pracy. Chętnym pomoże pilotaż [ARTYKUŁ ZE STRONY GDANSK.PL]

Gdański Urząd Pracy startuje z nowym projektem pilotażowym adresowanym do seniorów. Program ma im pomóc w znalezieniu zatrudnienia na pół etatu. Dojrzali gdańszczanie mogą liczyć nie tylko na sprawdzone oferty od pracodawców, dostosowane do ich potrzeb i możliwości, ale i profesjonalne wsparcie doradcze oraz szkoleniowe, a także atrakcyjne bonusy i darmową komunikację miejską.