Wręczenie nagrody w konkursie „Pomorskie dla Seniora” oraz otwarcie Klubu Senior+ w Kolbudach

W poniedziałek 8 października, w Pomieszczeniu Sołeckim w Kolbudach odbyła się uroczystość wręczenia nagrody „Pomorskie dla Seniora" w kategorii „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów", oraz otwarcia Klubu Senior+, podczas której wręczona została nagroda

Za nami kolejna konferencja z cyklu „Strefa Seniora”

W piątek 28 września, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, odbyła się organizowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski oraz Dziennik Bałtycki konferencja pt. „Zdrowie Seniora."

Zdrowie seniora - wkrótce konferencja w Gdańsku!

Konferencja pt.: „Zdrowie seniora", której organizatorem jest Samorząd Województwa Pomorskiego oraz „Dziennik Bałtycki", odbędzie się już 28 września br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Standardy dostępności oraz aktywizacja osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów, wkrótce konferencja w Urzędzie Marszałkowskim

Już 4 października br. w sali im. L. Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbędzie się konferencja pt.: Upowszechnianie standardów dostępności oraz aktywizowanie osób z niepełnosprawnościami i seniorów, mające na celu realną możliwość korzystania ze wszystkich praw człowieka, w kontekście realizacji postanowień Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

Najlepsze życzenia dla Seniorów!

Na całym świecie, 1 października obchodzi się Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który został ustanowiony 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę, że w XXI wieku starzenie się jest jednym z najważniejszych wyzwań społecznych. To nie tylko święto seniorów, ale również ich rodzin i przyjaciół. To także okazja, by podziękować im za mądrość, doświadczenie i pogodę ducha.