Działalność pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym m.in. wspieranie aktywności seniorów w roku 2019 [OTWARTY KONKURS OFERT]

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania Województwa Pomorskiego w roku 2019 w sferze zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

Babcie i dziadkowie mają swoje święto. Na Pomorzu seniorów jest więcej niż wnuczków [INFOGRAFIKA]

21 stycznia jest Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Łącznie seniorów w województwie pomorskim jest 530 tys. osób, a prawie 60 proc. z nich to kobiety. Wśród nich zdarzają się także nowożeńcy – 228 pań i 435 panów. Co jeszcze o dziadkach mówią dane statystyczne?

Seminarium Pomorski Model Działań na rzecz Seniorów

Pomorski Model Działań na rzecz Seniorów stanowił główny temat seminarium, które odbyło się w dniu 22 lutego 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

W Urzędzie Marszłakowskim odbyło się seminarium dotyczące aktywności obywatelskiej seniorów

We wtorek 26 czerwca, w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się seminarium dotyczące aktywności obywatelskiej osób starszych. Rozmawiano m.in.: o pobudzaniu aktywności społecznej seniorów ale również o usługach opiekuńczych dla osób starszych.

W Urzędzie Marszałkowskim po raz czwarty odbyło się Pomorskie Forum Rad Seniorów

W poniedziałek 3 grudnia br. w sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyło się czwarte Pomorskie Forum Rad Seniorów. Przedstawiciele oraz sympatycy gminnych rad seniorów z województwa pomorskiego, dzieli się ze sobą dobrymi praktykami w zakresie wspierania aktywności społecznej i obywatelskiej osób starszych. W spotkaniu urzędniczyło ponad 60 osób.