Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ! 01.10.2020 r. [ŻYCZENIA]

Zdjęcie przedstawia parę spacerujących Seniorów. Fot. ©Depositphotos/pressmaster
Zdjęcie przedstawia parę spacerujących Seniorów. Fot. ©Depositphotos/pressmaster

To właśnie dzisiaj, 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Święto zostało ustanowione w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i stanowi znakomitą okazję, aby zwrócić uwagę całego społeczeństwa na seniorów i ich problemy.

 

Szanowni Seniorzy,

W imieniu radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego i Zarządu Województwa Pomorskiego pragniemy złożyć na Wasze ręce serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

To dzień, który skłania do refleksji nad kondycją seniorów oraz ich miejscem w życiu społecznym. Państwa zaangażowanie w ramach pomocy sąsiedzkiej, wolontariatu, Rad Seniorów i Uniwersytetów Trzeciego Wieku, to wyraz troski o sprawy społeczności lokalnych. Wyrażamy słowa szacunku dla Państwa działań na rzecz wspierania inicjatyw obywatelskich, służących budowaniu partnerskich relacji z innymi podmiotami życia publicznego. Jesteśmy pełni uznania dla Państwa działań w ramach pomorskich organizacji pozarządowych oraz współpracy w miejscach aktywności lokalnej. Ten wkład pracy rozwija relacje społeczne i dialog międzypokoleniowy.

W osobliwym czasie pandemii dostrzegamy rolę bezinteresownej dobroci okazywanej osobom starszym. Jednocześnie w warunkach ograniczania kontaktów międzyludzkich na skutek przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii, wzajemne relacje mają ogromne znaczenie. Wspierając Seniorów w tym trudnym czasie, ufamy, że podejmowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego działania przyczyniają się do dobrej jakości życia.  

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych nasze myśli kierujemy do działań integrujących i umacniających międzypokoleniowe więzi społeczne. Życzymy Wam, Drodzy Seniorzy zdrowia, pogody ducha oraz realizacji zamierzonych planów.   

[Podpisali - Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego - Jan Kleinszmidt]  

  

[Poniższa grafika przedstawia życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych]

view szablon artykułu