MIESZKALNICTWO WSPOMAGANE
Prace remontowe w ramach projektu mieszkalnictwa wspomaganego

Rozpoczęły się prace remontowe w ramach projektu mieszkalnictwa wspomaganego [RELACJA]

Zdjęcie przedstawia podpisanie umowy.
15.07.2021
Marta Cwalina
Marta
Cwalina
AUTOR
Marta Cwalina
Marta
Cwalina
15.07.2021

Ruszyły prace adaptacyjno-remontowe w mieszkaniach wspomaganych ramach realizowanego projektu: „Wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością fizyczną, z uwzględnieniem możliwości finansowania tego rozwiązania" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Województwo Pomorskie w trybie przetargu nieograniczonego wyłoniło wykonawcę na wykonanie prac remontowych w trzech mieszkaniach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością fizyczną. Jako pierwszy, 20 kwietnia br., został przekazany teren budowy w miejscowości Kamienica Królewska w gminie Sierakowice. Jest to największy z pięciu lokali, zaprojektowanych zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego oraz w sposób funkcjonalny dla osób z niepełnosprawnością fizyczną. Projekt lokalu w Kamienicy Królewskiej obejmuje pięć pokojów dla osób z niepełnosprawnością, pokój opiekuna, pokój do rehabilitacji, salon z aneksem kuchennym- część wspólną oraz dwie łazienki i pomieszczenie gospodarcze. Na zewnątrz budynku zostanie wykonana pochylnia umożliwiająca wejście do lokalu osobom z niepełnosprawnością fizyczną. Prace remontowo-adaptacyjne w następnej kolejności rozpoczną się w lokalach w Kościerzynie oraz w Hucie. W pomieszczeniach zostaną zniesione bariery architektoniczne, a wyposażenie będzie w sposób praktyczny dostosowane dla osób z niepełnosprawnością. Nad prawidłowym przeprowadzeniem prac adaptacyjno-remontowych czuwa nadzór autorski oraz inwestorski natomiast Fundacja „Polska Bez Barier” przeprowadzi końcowy audyt dostępności lokali.

[Poniżej galeria zdjęć. Zdjęcia przedstawiają podpisanie umowy oraz prace remontowe]

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk