CUS
Za nami konferencja o centrach usług społecznych organizowana przez ROPS! [RELACJA, MATERIAŁY]

Za nami konferencja o centrach usług społecznych organizowana przez ROPS! [RELACJA, MATERIAŁY]

Zdjęcie przedstawia przebieg wydarzenia. Fot. Marcin Mielewczyk
23.05.2022
Marcin Mielewczyk
Marcin
Mielewczyk
AUTOR
Marcin Mielewczyk
Marcin
Mielewczyk
23.05.2022

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w obszarze polityki społecznej w Pomorskie – konferencja „Idea solidarności i równości społecznej w realizacji usług społecznych przez centra usług społecznych (CUS)", która odbyła się w Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre

Konferencja

Konferencję otworzyła Katarzyna Weremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWP, która wprowadziła do spotkania dokładnie omawiając temat realizacji usług społecznych w naszym regionie.

Bardzo ważnym wystąpieniem rozpoczął prof. Marek Rymsza, który opowiedział o roli Centrów Usług Społecznych w procesie rozwoju usług.

Prof. Mirosław Grewiński, przybliżył natomiast uczestnikom spotkania najistotniejsze kwestie związane z wyzwaniami dotyczącymi rozwoju usług społecznych.

Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć sesji dobrych praktyk, które zaprezentowały przedstawicielki pomorskich CUS: Anna Bielawska-Jutrzenka – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Czersku oraz Sabina Krawiec – Z-ca Dyrektora Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk.

Niezwykle istotną część wydarzenia stanowiła z kolei debata na temat Centrów Usług Społecznych w kontekście nowego wymiaru polityki społecznej, w której udział wzięli reprezentanci CUS, samorządów oraz organizacji pozarządowych z regionu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, za tak liczną obecność!

Materiały z wydarzenia

[Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Fot. Marcin Mielewczyk]

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk