Serdecznie zapraszamy do składania kandydatur na członków Zespołu ds. rozwoju i deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w województwie pomorskim. Osoby chętne do udziału w pracach Zespołu mogą przesyłać zgłoszenia do 8 września br.
Powołanie Zespołu
Zgodnie z Uchwałą Nr 823/379/22 Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 23.08.2022 r. Zespół ds. rozwoju i deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w województwie pomorskim zostaje powołany w związku z realizacją strategicznego zobowiązania Samorządu Województwa Pomorskiego, wynikającego ze Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego do 2030 roku, pn. „Koordynacja procesu deinstytucjonalizacji usług społecznych w województwie”, którego główne etapy określone zostały w Regionalnym Programie Strategicznym w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego i wrażliwości społecznej. Zespół liczył będzie co najmniej 17 członków i powołany będzie na okres realizacji Planu.
Plan
W ramach realizacji powyższego zobowiązania opracowany będzie Regionalny plan rozwoju i deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w województwie pomorskim, mający na celu odejście od opieki instytucjonalnej na rzecz usług świadczonych w społecznościach lokalnych.
Obszary pracy
Zespół ds. rozwoju i deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w województwie pomorskim pracował będzie nad następującymi obszarami:
- Rodzina – dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami,
- Osoby starsze,
- Osoby z niepełnosprawnościami,
- Osoby z zaburzeniami psychicznymi i w kryzysie psychicznym’
- Osoby w kryzysie bezdomności
Zgłoszenia
Zgłoszenia kandydatur przesyłać można w terminie do dnia 8 września 2022 roku poprzez ePuap na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: /x7tx0no864/SkrytkaESP lub pisemnie (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk
Osobiście zgłoszenia można składać w kancelarii ogólnej UMWP w dni robocze w godzinach 7.45-15.45.
Kandydat
Kandydatem na członka Zespołu może być osoba, która spełnia następujące kryteria:
- posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu realizacji usług społecznych i/lub zdrowotnych,
- posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w jednym z obszarów wskazanych powyżej.
Zadania Zespołu
Do zadań Zespołu należeć będzie:
- przeprowadzenie diagnozy obszarów, które powinny zostać objęte procesem rozwoju usług społecznych i zdrowotnych na podstawie dostępnych materiałów, badań, analiz oraz posiadanego doświadczenia,
- identyfikacja interesariuszy procesu rozwoju usług społecznych i zdrowotnych,
- opracowanie Regionalnego plan rozwoju i deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w województwie pomorskim,
- opiniowanie oraz konsultowanie kluczowych dokumentów i propozycji rozwiązań w zakresie rozwoju usług społecznych i zdrowotnych,
- udzielanie wsparcia eksperckiego przy przygotowywaniu projektów dokumentów strategicznych, programowych lub innych przedsięwzięć w zakresie rozwoju usług społecznych i zdrowotnych,
- wyznaczanie kierunków rozwoju usług społecznych i zdrowotnych, proponowanie nowych rozwiązań i inicjowanie zmian,
- tworzenie płaszczyzny wymiany dobrych praktyk w obszarze rozwoju usług społecznych i zdrowotnych.
Informacje
Szczegółowych informacji dot. naboru udziela p. Kinga Myrcik– kierownik referatu koordynacji polityki społecznej
tel.: 58 326 88 09, e-mail: k.myrcik@pomorskie.eu .
Praca w Zespole ma charakter społeczny. Członkom nie przysługuje wynagrodzenie, dieta ani zwrot kosztów podróży i innych kosztów związanych z pracą w Zespole.