Praca dla psychologa w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym [OFERTA PRACY]

W Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym trwa nabór na stanowisko psychologa. Termin przesłania ofert mija 1 lipca br. Szczegóły poniżej.

Otwarty konkurs ofert dotyczący przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym [INFORMACJA]

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania Samorządu Województwa Pomorskiego w roku 2021 w sferze zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Nowe programy profilaktyczne przyjęte! Sejmik jednogłośnie przyjął najważniejsze w województwie dokumenty w zakresie uzależnień

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas sesji, która odbyła się 31 maja br. jednogłośnie przyjęli dwa kluczowe z punktu widzenia przeciwdziałania uzależnieniom dokumenty strategiczne dla naszego regionu: Wojewódzki Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2021-2030 oraz Wojewódzki Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2021-2030

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania. Dyżury także w dni świąteczne! [INFORMACJA]

Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii informuje, że od 1 maja br. Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania rozszerzył swoją działalność o dni świąteczne.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021" [INFORMACJA]

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z partnerami Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw zaprasza do udziału w konkursie "Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021". Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 16 czerwca 2021 r.


Trwają konsultacje projektu Ustawy o ekonomii społecznej [INFORMACJA]

W środę, 19 maja br. ukazał się projekt ustawy o ekonomii społecznej – tak długo wyczekiwany dokument. Ustawa reguluje organizację i zasady funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych, zasady realizacji usług społecznych przez podmioty ekonomii społecznej oraz zasady i formy wspierania podmiotów ekonomii społecznej przez organy administracji publicznej. Teraz trwa proces opiniowania zapisów projektu Ustawy.

Praca socjalna – trwa nabór na studia na Uniwersytecie Gdańskim [INFORMACJA]

Chciałabyś/chciałbyś studiować, ale nie wiesz jeszcze co? Być może kierunek studiów praca socjalna będzie odpowiedni dla Ciebie? Trwa rekrutacja na studia pierwszego, jak i drugiego stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Praca socjalna to jeden z najbardziej interdyscyplinarnych kierunków studiów, ponieważ łączy elementy pedagogiki, psychologii, socjologii, ekonomii, filozofii i prawa. Tylko studia na kierunku praca socjalna nadają kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego.

Projekt SELF - webinar na zakończenie pierwszego cyklu SEM [RELACJA]

W piątek, 14 maja br. odbyło się ostatnie, zdalne spotkanie w ramach pierwszego cyklu Social Economy Mission.

Znamy zwycięzców 10. nagrody "Bursztynowych Dźwigów" przyznawanych przez Fundację Hospicyjną! [RELACJA]

Zdjęcie przedstawia dr Annę Janowicz podczas uroczystego ogłoszenia wyróżnionych. Fot. Fundacja Hospicyjna
Zdjęcie przedstawia dr Annę Janowicz podczas uroczystego ogłoszenia wyróżnionych. Fot. Fundacja Hospicyjna

W niedzielę, 25 kwietnia Fundacja Hospicyjna ogłosiła nazwiska i nazwy nagrodzonych wolontariuszy, inicjatyw społecznych, filantropów oraz szkół. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się online, a wydarzenie swoim koncertem uświetnił Maciej Gański, wybitny pianista młodego pokolenia. Tradycyjne wręczenie nagród odbędzie się w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku we wrześniu.

 

Ogłoszenie wyróżnionych

Uroczyste ogłoszenie, kto został wyróżniony tytułami Honorowego Wolontariusza i Filantropa to już kwietniowa tradycja w Fundacji Hospicyjnej. Z powodu pandemii, po raz drugi wydarzenie odbyło się online. Tym razem w szczególnym miejscu – w holu domu hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Nazwiska nagrodzonych osób, firm i organizacji ogłosiła dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych  im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

10 edycja Nagrody

- To wyjątkowa, bo 10. jubileuszowa edycja. Od początku te nagrody są wyrazem naszej ogromnej wdzięczności dla ludzi, firm, szkół i organizacji, którzy wspierają nas w działaniach na rzecz osób ciężko chorych, ich rodzin, dzieci osieroconych. Niektórzy robią to od lat, inni odpowiedzieli na nasze apele w trudnym czasie pandemii. Wsparcie ich wszystkich dodaje nam sił do działania i wiary w ludzką solidarność. Podobnie jak w ubiegłym roku tradycyjną uroczystość wręczenia laureatom dyplomów i statuetek Bursztynowych Dźwigów ufundowanych przez Prezydent Miasta Gdańska przenieśliśmy na wrzesień. Póki co dyplomy i statuetki chowamy do sejfu, wierząc, że jesienią będziemy mogli się bezpiecznie spotkać w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku – wyjaśnia dr Anna Janowicz. – Tymczasem serdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji online, podczas której dziękowaliśmy wszystkim laureatom – tu także nie brakowało emocji – dodaje. Zapis uroczystości dostępny jest pod linkiem: https://bit.ly/3dSp74V .

Wyróżnieni

Kategoria: Honorowi Wolontariusze

 • Arteterapia Trójmiasto
 • Wojciech Górecki
 • Beata Kańska
 • Patrycja Nowocień
 • Run Beach Morning
 • Krzysztof Zabłocki

Wyróżnienie:

 • Program Wrzuć na luz z Eską Trójmiasto

Kategoria: Inicjatywa Roku

 •  #ngosySZYJĄMASKI3city 

Kategoria: Wolontariat pracowniczy

 • Remontowa Marine Design&Consulting Sp. z o.o.

Kategoria: Wolontariat szkolny

 • Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku
 • Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku

Wyróżnienia:

 • International School of Gdańsk 
 • Szkoła Podstawowa nr 27 w Gdańsku

Kategoria: Honorowi Filantropi

 • Andrzej Sokołowski
 • Arkadiusz Byliński, Hurtownia Kwiatów, RENK
 • Anna, Ewa, Jakub Gajewscy, Art Jewellers Studio
 • Morski Port Gdynia SA
 • Oceanic S.A.

 

view szablon artykułu