Szkolenia w Mrągowie. Projekt "Partnerstwo dla Rodziny" [RELACJA]

W dniach 02-03.08.2021 r. oraz 04-05.08.2021 r. w Mrągowie odbyły się dwa dwudniowe szkolenia: „Praca z dzieckiem z zaburzonymi więziami, praca z dzieckiem z zaburzeniami osobowości, zachowań i rozwoju oraz praca z dzieckiem w depresji" i „Wczesne wykrywanie/ rozpoznanie syndromów dziecka krzywdzonego. Dziecko jako ofiara przemocy-diagnoza i forma pomocy" zorganizowane w związku z realizacją projektu „Partnerstwo dla Rodziny" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Misja ekonomii społecznej na Łotwie, czyli wzmacnianie ES w ramach europejskiej współpracy regionów #SELFproject [RELACJA]

Misja może być kosmiczna, gospodarcza lub wojskowa, ale czy ktoś słyszał o misji ekonomii społecznej? W Łotewskim regionie Vidzeme w dniach od 15 do 16 września 2021 r. odbyła się druga Social Economy Mission (SEM2) w ramach projektu Social Ecosystem Leads The Future (SELF)*. Jej celem nie była bynajmniej eksploracja nieznanego lądu, interwencja wojskowa lub ewangelizacja. Celem wyprawy nad Dźwinę było przede wszystkim wzmacnianie widoczności i siły oddziaływania sektora ES w czterech europejskich regionach: w Kantabrii (Hiszpania), w Vidzeme (Łotwa), w Lombardii (Włochy) oraz na Pomorzu.

Zaprezentowano świąteczne zestawy prezentowe. Za nami spotkanie Kawa ze SPOKO [RELACJA]

Pracodawcy Pomorza oraz Platforma Firm Społecznie Odpowiedzialnych Helisa zorganizowali 16 września 2021 roku wydarzenie „Kawa ze SPOKO – Liczymy do 1000 Koszy". Spotkanie to zapoczątkowało 3. edycję projektu SPOKO Społeczny Kosz.

Rekrutacja na stanowisko psychologa w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym [OFERTA PRACY]

W Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym trwa nabór na wolne stanowisko pracy - psycholog na zastępstwo. Termin przesłania ofert mija 26 września br. Szczegóły poniżej.

Wrzeszcz::EKO. Zaproszenie do udziału w festynie sąsiedzkim w Gdańsku [INFORMACJA]

W sobotę 11.09 już od godziny 11:00 dziedziniec za dworem Uphagenów przy Grunwaldzkiej 5 zamieni się w przestrzeń nasyconą ideą ekologii i niemarnowania. Organizatorzy festynu sąsiedzkiego "WRZESZCZ::EKO", Fundacja RC i Dom Sąsiedzki w Pałacu wraz z partnerami pomyśleli o atrakcjach dla każdej mieszkanki i mieszkańca Gdańska, małego czy dużego - od prelekcji, przez warsztaty, zakupy i występ artystyczny. Wydarzenie to jest jedną z większych imprez integrujących sąsiadów organizowanych przez fundację oraz lokalnych partnerów i patronów.

Konsultacje środowiskowe standardu działalności warsztatów terapii zajęciowej [INFORMACJA]

Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi jako partner projektu pn. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych", realizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Fundacją, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Polskim Stowarzyszeniem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, prowadzi konsultacje środowiskowe standardu działalności warsztatów terapii zajęciowej.

Przedsiębiorstwa społeczne z Pomorza otrzymały podziękowania za udział w 761. Jarmarku św. Dominika [RELACJA]

Podmioty ekonomii społecznej, które brały udział w Jarmarku, otrzymały podziękowania w postaci dyplomu od Marszałka Województwa Pomorskiego. Ich uczestnictwo na „Uliczce Pomorskiej" pokazało, że ekonomia społeczna to ważna idea, którą warto rozpowszechniać, a przedsiębiorstwa społeczne mają szanse zaistnieć na rynku i sprzedawać bardzo dobre jakościowo produkty, tak jak każda inna firma.

Już jutro odbędzie się konferencja pt. „Aktywność obywatelska lokalnie. Nowy rozdział?” [ZAPROSZENIE]

Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych oraz Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych wraz z Samorządem Województwa Pomorskiego mają zaszczyt ogłosić organizację konferencji: „Aktywność obywatelska lokalnie. Nowy rozdział?". Konferencja odbędzie się we wtorek 7 września 2021 r. w godzinach 10:30-15:30, w Sali im. Lecha Bądkowskiego, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku. Wydarzenie będzie się składać z katalogu dobrych praktyk, panelu dyskusyjnego oraz paneli roboczych. Organizatorzy zapewniają przerwy kawowe oraz lunchowe.

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął program w zakresie wspracia OzN

Zarząd Województwa Pomorskiego dnia 31 sierpnia 2021 r. Uchwałą Nr 846/280/21 przyjął Wojewódzki Program Wyrównywania Szans Osób z Niepełnosprawnościami i Przeciwdziałania ich Wykluczeniu Społecznemu oraz Pomocy w Realizacji Zadań na rzecz Zatrudniania Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2021–2030.

Znamy zwycięzców 10. nagrody "Bursztynowych Dźwigów" przyznawanych przez Fundację Hospicyjną! [RELACJA]

Zdjęcie przedstawia dr Annę Janowicz podczas uroczystego ogłoszenia wyróżnionych. Fot. Fundacja Hospicyjna
Zdjęcie przedstawia dr Annę Janowicz podczas uroczystego ogłoszenia wyróżnionych. Fot. Fundacja Hospicyjna

W niedzielę, 25 kwietnia Fundacja Hospicyjna ogłosiła nazwiska i nazwy nagrodzonych wolontariuszy, inicjatyw społecznych, filantropów oraz szkół. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się online, a wydarzenie swoim koncertem uświetnił Maciej Gański, wybitny pianista młodego pokolenia. Tradycyjne wręczenie nagród odbędzie się w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku we wrześniu.

 

Ogłoszenie wyróżnionych

Uroczyste ogłoszenie, kto został wyróżniony tytułami Honorowego Wolontariusza i Filantropa to już kwietniowa tradycja w Fundacji Hospicyjnej. Z powodu pandemii, po raz drugi wydarzenie odbyło się online. Tym razem w szczególnym miejscu – w holu domu hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Nazwiska nagrodzonych osób, firm i organizacji ogłosiła dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych  im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

10 edycja Nagrody

- To wyjątkowa, bo 10. jubileuszowa edycja. Od początku te nagrody są wyrazem naszej ogromnej wdzięczności dla ludzi, firm, szkół i organizacji, którzy wspierają nas w działaniach na rzecz osób ciężko chorych, ich rodzin, dzieci osieroconych. Niektórzy robią to od lat, inni odpowiedzieli na nasze apele w trudnym czasie pandemii. Wsparcie ich wszystkich dodaje nam sił do działania i wiary w ludzką solidarność. Podobnie jak w ubiegłym roku tradycyjną uroczystość wręczenia laureatom dyplomów i statuetek Bursztynowych Dźwigów ufundowanych przez Prezydent Miasta Gdańska przenieśliśmy na wrzesień. Póki co dyplomy i statuetki chowamy do sejfu, wierząc, że jesienią będziemy mogli się bezpiecznie spotkać w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku – wyjaśnia dr Anna Janowicz. – Tymczasem serdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji online, podczas której dziękowaliśmy wszystkim laureatom – tu także nie brakowało emocji – dodaje. Zapis uroczystości dostępny jest pod linkiem: https://bit.ly/3dSp74V .

Wyróżnieni

Kategoria: Honorowi Wolontariusze

 • Arteterapia Trójmiasto
 • Wojciech Górecki
 • Beata Kańska
 • Patrycja Nowocień
 • Run Beach Morning
 • Krzysztof Zabłocki

Wyróżnienie:

 • Program Wrzuć na luz z Eską Trójmiasto

Kategoria: Inicjatywa Roku

 •  #ngosySZYJĄMASKI3city 

Kategoria: Wolontariat pracowniczy

 • Remontowa Marine Design&Consulting Sp. z o.o.

Kategoria: Wolontariat szkolny

 • Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku
 • Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku

Wyróżnienia:

 • International School of Gdańsk 
 • Szkoła Podstawowa nr 27 w Gdańsku

Kategoria: Honorowi Filantropi

 • Andrzej Sokołowski
 • Arkadiusz Byliński, Hurtownia Kwiatów, RENK
 • Anna, Ewa, Jakub Gajewscy, Art Jewellers Studio
 • Morski Port Gdynia SA
 • Oceanic S.A.

 

view szablon artykułu