Open Days 2015 Europejski Tydzień Regionów i Miast

$image_alt

Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Przewodniczącego Zarządu „Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej" organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji pozarządowych do Brukseli. Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragniemy serdecznie zaprosić do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej „Europejski Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS 2015". Tegoroczna 13. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach od 12 do 15 października br. w Brukseli.

OPEN DAYS 2015 EUROPEJSKI TYDZIEŃ REGIONÓW I MIAST

Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Przewodniczącego Zarządu „Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej" organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji pozarządowych do Brukseli. Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragniemy  serdecznie zaprosić do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej „Europejski Tydzień Regionów  i Miast  OPEN DAYS 2015".  Tegoroczna 13. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach od 12 do 15 października br. w Brukseli.

OPEN DAYS  to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. W czasie tegorocznych OPEN DAYS, odbywających się pod hasłem przewodnim „Europejskie regiony i miasta  –  Partnerzy dla inwestycji i wzrostu", miasta i regiony europejskie zaprezentują swój potencjał w kreowaniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu nowych miejsc pracy.

Szczegółowe informacje na temat OPEN DAYS 2015  wraz z całościowym programem  obejmującym ponad sto spotkań dostępne są na stronie: http://ec.europa.eu/regional_policy/opendays/od2015/index.cfm. Przy zapoznawaniu się z proponowanym programem, zachęcamy do wstępnej rejestracji, aby zarezerwować sobie miejsce na interesujących Państwa seminariach.[1]

Pełen proces aplikacji oraz tryb wyboru kandydatów opisany jest w załączonych dokumentach.  Stowarzyszenie doceniając dorobek i zaangażowanie wybranych organizacji sfinansuje wyjazd studyjny opłacając transport lotniczy[2] oraz nocleg uczestników.

Termin zgłoszeń kandydatur mija 26 sierpnia br.

Kontakt:

Stowarzyszenie „Pomorskie w UE"

e-mail: a.kielbratowska@pomorskie.eu

tel: +48 58 32 68 714

Karta zgłoszenia(word)

Oświadczenia kandydata - wyjazd NGO na OPEN DAYS 2015(word)

Regulamin - zasady wyboru - wyjazd NGO 2015 na Open Days(pdf.)


[1] W przypadku niezakwalifikowania do udziału w wizycie możliwie jest całkowicie bezproblemowe zrezygnowanie z udziału w seminariach poprzez konto założone podczas rejestracji.

[2] Przylot do Brukseli zaplanowany jest na 12 października (poniedziałek), wylot na 16 października (piątek) liniami Wizzair – połączenie bezpośrednie pomiędzy Gdańskiem a Brukselą Chareloi.

view szablon artykułu