Wojewódzki Program Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2021-2030 przyjęty! [INFORMACJA]

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas poniedziałkowej sesji, przyjęli dokument kluczowy z punktu widzenia ochrony podstawowej grupy społecznej w naszym regionie, jakim jest rodzina.

Program wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Weż udział w konsultacjach [OGŁOSZENIE]

Zarząd Województwa Pomorskiego 20 lipca br. przyjął uchwałę Nr 711/268/21 w sprawie przyjęcia projektu Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2021-2030 oraz skierowania projektu Programu do konsultacji społecznych.

Światowy Dzień Adopcji - 9 listopada. Pomyślmy o dzieciach, które szukają domu pełnego miłości [WYWIAD]

Z roku na rok coraz więcej rodzin chce adoptować dziecko. Jednak polskie procedury i nacisk na pracę z biologicznymi krewnymi znacznie wydłużają czas, w którym dziecko może znaleźć nową rodzinę. O tym, jak wyglądają wszystkie etapy przysposobienia dziecka i dlaczego trudno jest adoptować małe dziecko, Natalii Kłopotek-Główczewskiej opowiada Joanna Bartoszewska, dyrektorka Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.

Szkolenia Policji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie [RELACJA]

W środę, 30 września w Hotelu Szarlota k. Kościerzyny rozpoczął się cykl szkoleń Policjantów – naczelników i koordynatorów procedury Niebieskie Karty z województwa pomorskiego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Marsz Żółtej Wstążki Online. Marsz o godność – solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego.

Co roku ulicami Warszawy przechodzi Marsz Żółtej Wstążki, Marsz o godność – solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego. W tym roku wydarzenie to ma formę online i trwa od 20 maja do 9 czerwca 2020 r. Organizatorami są Fundacja eFkropka i Kongres Zdrowia Psychicznego.

Pierwsze spotkanie Zespołu Zadaniowego do opracowania projektu WPWRiSPZ 2021-2030 [RELACJA, PLIKI DO POBRANIA]

W środę, 28 października 2020 roku w trybie online odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Zadaniowego do opracowania projektu Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2021-2030. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zespołu oraz Pani Katarzyna Świeczkowska – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Trwają szkolenia dla zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie [RELACJA]

W dniu 14 września rozpoczął się cykl szkoleń dla członków zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu naszego województwa pt." Rozwiązywanie sytuacji trudnych w pracy ZI / kiedyś i dziś / jak się prościej odnaleźć w zmieniającej się rzeczywistości społecznej."

Specjaliści Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku uruchamiają telefon dla rodzin adopcyjnych i zastępczych

Aktualna sytuacja związana z epidemią Koronawirusa (COVID-19) sprawia, że żyjemy w odosobnieniu, w dużym napięciu, z dodatkowymi obowiązkami m.in. związanymi z nauczaniem zdalnym.

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady ds. Rodziny - 29.01.2020 r. [RELACJA, MATERIAŁY DO POBRANIA]

29 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przy ul. Augustyńskiego 1 odbyło się pierwsze w 2020 r. posiedzenie Wojewódzkiej Rady ds. Rodziny.

"Po 11. - Nie bij". Konferencja poświęcona przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet [RELACJA]

10 grudnia br. Zespół ds. polityki rodzinnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej uczestniczył w Konferencji Miejskiej „Po 11. – Nie bij", która odbywała się w Gdyni w ramach kampanii „Biała wstążka".

Obchody „Dnia Tumbo” czyli o trudnej tematyce żałoby wśród dzieci i młodzieży.

21 listopada 2019 roku z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień 105 placówek oświatowych w Gdańsku, 9 w Gdyni i 17 z całej Polski planuje obchody „Dnia Tumbo" – słonika, który od 13 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga", działającego przy gdańskiej Fundacji Hospicyjnej. Tego dnia podczas lekcji uczniowie będą poruszać tematykę śmierci i żałoby.

Dom im. J. Korczaka zasili energia słoneczna!

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna będzie produkować energię dla Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku. Instalację bezpłatnie przekazała i zamontowała Trójmiejska firma SunSol. Zaoszczędzone na energii środki pomogą placówce w jeszcze lepszym wymiarze wesprzeć przebywające w niej dzieci.

Już po raz piąty Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku organizuje w swojej siedzibie Dzień Otwarty!

Spotkanie z okazji Dnia Otwartego odbędzie się 14.11.2019 br. w siedzibie Ośrodka w godzinach od 14.30 do 19.00.

Chcesz wesprzeć rodziny zastępcze? Weź udział w biegu na rzecz rodzicielstwa zastępczego we Władysławowie!

Przed nami kolejna edycja biegu na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Impreza odbędzie się 28 września br. przy COS OPO „Cetniewo" we Władysławowie. Początek godzina 10:00.

Wizyta delegacji z Norwegii na Pomorzu

W ubiegłym miesiącu (20.09) w sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się spotkanie z delegacją urzędników z Wydziału Opieki nad Dzieckiem z Nordland w Norwegii.

Seminarium z cyklu „Pomorskie Gminy Rodzinne. Wsparcie młodych rodzin” [MATERIAŁY DO POBRANIA]

Samorząd Województwa Pomorskiego z inicjatywy Wojewódzkiej Rady ds. Rodziny zorganizował kolejne cykliczne spotkanie promujące innowacyjne działania realizowane przez lokalne samorządy na rzecz rodziny.

Dzieci z Domu Korczaka miały niezwykłe wakacje. Wszystko dzięki darczyńcom, wolontariuszom i sponsorom

Podopieczni Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku latem byli w Zakopanem, Krakowie i Grudziądzu. Zwiedzali też najbliższą okolicę, m.in.: Wyspę Sobieszewską, gdańskie zoo i Europejskie Centrum Solidarności. A tuż przed końcem wakacji dzieci dostały nowy samochód.

II Bieg na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Biegu na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego, który odbędzie się w dniu 29 września 2018 r. przy COS OPO w Cetniewie o godzinie 10:00. Organizator zapewnia świetną zabawę, ciepły posiłek oraz loterię z atrakcyjnymi nagrodami.

Seminarium Pomorskie Gminy Rodzinne

Samorząd Województwa Pomorskiego, z inicjatywy Wojewódzkiej Rady ds. Rodziny, podjął decyzję o organizowaniu cyklicznych spotkań promujących innowacyjne działania realizowane na rzecz rodziny przez lokalne samorządy.

Zaproszenie dla pomorskich organizacji pozarządowych

do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowej w roku 2017 w dziedzinie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej - prowadzenie ośrodka adopcyjnego na lata 2018-2022.