OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
Stock photo - fotograf

Cicha kultura – edukacja, nauka i rozwój

Fot.: JÉSHOOTS Pexels (Canva)
17.06.2019
Maciej Kochanowski
Maciej
Kochanowski
AUTOR
Maciej Kochanowski
Maciej
Kochanowski
17.06.2019

Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych w terminie od 1 maja 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. realizuje projekt „Cicha kultura – edukacja, nauka i rozwój". Projekt ten realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu Cicha kultura – edukacja, nauka i rozwój realizowane będą warsztaty fotograficzne, filmowe oraz kulturalno–historyczne.

Celem projektu jest przede wszystkim wsparcie działania edukacyjno-animacyjnego, stymulującego kreatywność i aktywizującego twórczo uczestników, poprzez podnoszenie wiedzy osób niesłyszących w dziedzinie kultury i dziedzictwa narodowego, poznanie zabytków wymienionych miast, które stanowią elementarną część naszej kultury narodowej a także nabycie umiejętności praktycznych obsługi aparatu fotograficznego oraz kamery.

Projekt jest skierowany do osób pełnoletnich z niepełnosprawnością słuchu. Uczestnicy projektu nie będą ponosili kosztów podróży, noclegów oraz wyżywienia. Udział w warsztatach jest również bezpłatny. Uczestnicy będą mieli możliwość wyjazdu do jednego z 6 miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Szczecin, Gdańsk), gdzie przy pomocy urządzeń fotograficznych i filmowych powstaną materiały multimedialne o najważniejszych zabytkach i kulturze danego miasta z tłumaczeniem na PJM.

Szczegółowych informacji udziela biuro Polskiego Związku Głuchych: biuro@pzg.org.pl

Do pobrania:

Plakat

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk